Diginka

Nevím, jak vznikají chovatelské stanice jinde, ale naše vznikla dost nečekaně.

Aneb jak to všechno začalo…

Prvního GR si vybraly naše dvě dcery (8 a 10let ) v roce 2006 na internetu. Nebyla to žádná chovatelská stanice, ale v této době ještě nebyly žádné množírny, takže to byla fenka GR bez PP. Chtěli jsme jen bezva kamaráda na procházky a na mazlení.

Vůbec nic jsme o tomto plemeni nevěděli, jen se nám prostě líbilo a věděli jsme, že je hodný k dětem.

Tak jsme si v únoru jeli do Hradce Králové pro naší Diginku. Předčila naše očekávání. Byla milá, přítulná a hodně mazlivá. S Diginkou jsme absolvovali jen základní výcvik výchovy s různými rasy psů a vůbec nevěděli, že existují cvičáky se specializací jen pro GR, kde se dá naučit vše, co toto plemeno umí. Nám to stačilo a užívali jsme si jen procházek a házení klacků a tenisáků,které Diginka s nadšením aportovala.

V roce 2016 k nám přibyla další fenka Bonie, kterou si koupila dcera bohužel v té době už z množírny. Boninka vypadá jak světlý GR, ale od malinka má velké problémy s kyčlemi. Tak s ní dcera chodí na REHA ,kde poctivě cvičí,aby se Bonince dařilo dobře.

V roce 2017 naší Digince diagnostikovali rakovinu. Bohužel bez naděje vyléčení. 14.4.2018 jsme jí museli nechat odejít za duhový most.

Dixie
Dixie ve výskoku

Zařekli jsme se, že už žádného pejska nikdy nechceme. Nevydrželo nám to ani týden a po zkušenostech s naší Boninkou jsme začali koukat po chovatelských stanicích, protože jsme chtěli GR jen s PP. Nebylo to vůbec jednoduché, i když štěňátek v té době bylo dost. Po nějaké době hledání jsem narazila na inzerát z ch.s. Z Botičských Meandrů a měla jasno. Zrovna v té době čekali štěňátka od fenky Tary ( která jakoby vypadla z oka naší Digince). Zavolala jsem paní chovatelce Tíkalové a řekla jí svůj příběh, vyslechla mě a řekla ,že mě zařadí do pořadníku. Dala jsem jí své telefonní číslo a čekala. 28. 4. 2018 se Taře narodily 4 fenky a 2 kluci. 29. 4. 2018 jsem napsala paní chovatelce a světe div se, jedna fenečka byla naše.

A tím to vše začalo.

Z počátku jsme chtěli GR jen jako kamaráda a na výlety do přírody. Když jsme si Henrietu (Dixii) přivezli domů hned jsme kontaktovali paní chovatelku a dostávali instrukce co dál.

O naší Dixí najdete vše v sekci NAŠE FENKA